Esmaspäeviti Annapurna joogastuudios Müürivahe 31-1, (võimalik online osalemine)
17.30.-19.00. Alates 3.septembrist. 2018Joogapraktikatel on minu elus suur roll. Läbi õige hingamise, jooga asendite, mantrate (püha silpide) olen saanud teadlikuks, millest ma koosnen, miks on asjad nii nagu nad on ja mida selleks ette võtta, et füüsiline keha terve, meel rahulik ja silm selge püsiks. Jooga rahustab mu meelt õhtul, annab kindla sihi ja keskendatuse hommikul ning hoiab füüsilise keha vitaalse ja energiad vabalt voolavana kogu päeva vältel. Jooga pakub mulle võime kontrollida ja juhtida oma elu ja selles aset leidvaid sündmusi teadlikult.
 Mida pakub joogatund.Meditatsiooni ja harjutuste käigus õpid sa jälgima oma keha ja selles aset leidvaid liikumisi. Selle tulemusena saad kehaga paremaks sõbraks, hakkad teda rohkem kuulama ja selle järgi elama. Viimasel ajal olen palju kuulnud inimeste suust just seda, kuidas kiires elutempos ei pane tähele, lükkame edasi keha sõnumeid. Siis kui asjalood tõsised minnake arsti juurde. Jooga aitab erinevaid ülepingutamise tulemusi ravida. Küll on veelgi parem oma kehaga enne parem kontakt ja dialoog saavutada ning stressi ja ülepingutamise tagajärgi läbi jooga üldse ennetada.
 Minu joogatunnis saad sa osa ja õpid läbi meditatsiooni, kohalolu praktika, keskendumise, kehaga kontakti saavutamise, mantrate, jooga asendite, vabastava liikumise praktikate ennast paremini tundma, lõdvestama oma füüsilise keha pingsusi, kogema rahulikumat olemist ja selgemat meelt
Läbi selle teed elus paremaid valikuid, elad rahumeelsemat elu. Kui mentaalsus ja emotsioonid maha rahunevad, saad sa teha arukamaid otsuseid, seda pakub meditatsioon ning jooga asanad. Jooga ja meditatsiooni eesmärk on inimest viia sellise joondatuse olekusse, kus valitseb selgus, rahu, tähelepanelikkus, kergus, ükski emotsioon ega mõte ei domineeri, vaid valitseb olemise selgus, tüünus. Selline on jooga praktiseerimise tulemus.


Põhilised tehnikad ja õpetajad. Ehk minu tundide sisu ja isiklik praktika.

Esimene õpetaja. Osho.

Kui hakkasin tõsiselt joogast huvituma köitsid mind kõik joogaliinid, mis kättesaadavad olid, mitte metoodika vaid asja tuumani jõudmine, kogu olemuse mõistmine oli mu eesmärk, et täielikult aru saada, mis see jooga on. Kuna olin suur Osho fänn põrutasin kohe Indiasse tema ashramisse, seal veetsin mõningaid aegu saades osa tema elumuundavatest ja vabavastavest praktikatest. Ka neid armastan tuua joogatundi. Osho praktikad on hästi võimsad ja heade tulemustega. Siiamaani on Osho õpetaja aspekt maal ringi luusimas ja läbi raamatute meid hoidmas ja suunamas. Kõige hõlmavam tema teoseid on "The Book of secrets". Osho selgitab meie iseendani jõudmise teekonda kõige maiseimal ja arusaadavamal viisil, pakub esmaseid tehnikaid, et oma illusioonidest, piiratusest, kompleksidest teadlikuks saada ning sealt välja ronida.

Jooga Asanad ja struktuur.
   Kundalini jooga (IKYTA) Õpetaja koolitus tõi distsipliini, asendite vilumuse, sõjameheliku kindlameelsuse takistuste ületamisel. Hakkasin aru saama maakera valitsevatest hoovustest , rütmidest. Sellest, millest koosneme. Oma enese loomuomaks võetud takistustest. Kundalini jooga distsipliin aitab inimestel lahti lasta ja ümber teha maiseid madalad harjumused, et kõrgemal sagedusel toimida. Kundalini joogast õppisin hästi tundma Tattvaid, ehk looduses stiihiaid, mis meid valitsevad ja kuidas nendega ümber käija ja kasu saada. Ja palju muud. Sügav side ja sanghat ehk ühtsuse tunne on siiani kõigi imeliste hingedega. Olen osa nende hingeperekonnast. Kui aga on aeg edasi minna siis on aeg edasi minna. Kundalini jooga tundi tehes avastasin mitmeid kordi, et miski võtab juhtimise üle. Keegi juhib mu tundi, mingi muu tarkus, kes oskab ja teab kuidas parim on. Kuna aga Kundalini joogas on oma reeglid, et tuleb kanda turbanit ja käija valges riides ja teha tunde manuaali järgi siis tundsin, et ma ei saa enam olla Kundalini õpetaja kui nende reegleid ei järgi. Ma ei tundnud, et turbani kandmine mind kuidagi teistmoodi tundma paneb ja et mul seda koguaeg vaja oleks. Ka vahetasin valgeid riided selline shampanja värvi vastu või üldse tundsin, et tahan tundi juhendades kuldset kanda. See tundus mõnedele meie Kundalini jooga perekonnast mitte meeldivat. Ja seega sain aru, et minu jaoks on midagi muud ja tuleb edasi minna ehk et minu õpetaja õpetus ei ole kuskil manuaalis, vaid tuleb minu seest!

Krishnamacharya Yoga Mandiram. 
Indias vanimas Tamil Nadu osariigis, Chennais asub joogateraapia kool, mille asutaja on joogi ning ayurveda tervendaja Krishnamacharya. Tema välja arendatud joogateraapia on kombinatsioon ayurveda(iidse elamise kunsti tarkustest), asanast(asenditest), pranayamast (hingamisest) ja mantratest (püha silpidest), mudradest(käte asenditest), Vedade õpetusest, Patanjali Sutrast (enese realisatsiooni teest). Joogateraapias on igale haigusnähule oma ravim nende ülaltoodu näol. Antud teadmised tõid mind päris jooga algse tuuma juurde, millest see vundament koosnes.  Praktiseerin tänini õpitut oma tundides ja vastuvõtul.
   
Kriya Jooga- Ishwarananda. TMK- Teadliku Muutuse Kunst.

Kuna olin joogaõpetaja ja mul olid õpilased ning ka õpitut, läbitut, mida pakkuda, samas tundsin, et siiamaani olen ales nuusutanud päris joogamaailma ja vaja oleks päris elus õpetajat ning õpetust, mis lõpuni viiks. Kui õpilane on valmis, tuleb õpetaja.
Ishwaranandat kohtasin aastal 2013, mil tema õpilaseks hakkasin. Sealt maalt peale lõppesid minu maised jooga ja enese otsingud. Kriya jooga ning Ishwarananda õpetus pakuvad mulle kõik, mida olen tänini otsinud. Tuleb vaid praktiseerida ja ise tubli olla.Kriya jooga õpetus andis struktuuri, sisu ja mõistmise joogast, kuni inimese täiustumiseni välja. Teadmine, et on olemas 5 keha, millest koosneme, mis on meie kasutuses. Läbi viie keha süsteemi maailma vaadelda, sellega suhestuda, õppida eristamist, teadvele tulemist, teadlikkuses elamist. Mõistsin, et inimene areneb läbi kehade või energiapööriste (7 chakra), õppides neis olevaid sõlmi ja fluktuatsioone tundma ning vabastama. Oluline osa siinkohal ongi füüsilise keha ettevalmistamine. Läbi asendite, hingamise, mantrate, toitumise, liikumise. 
Tänaseks olen õpilasena praktiseerimas KRIYA Jooga III pühenduse praktikaid.
Läbinud Kriya jooga õpetajate koolituse
Lisaks TMK -Teadliku Muutuse Kunsti emotsioonidest ning kontseptsioonidest teadlikuks saamise ja neist vabanamise Ingvar Villido õpetuse. Tutvu TMK õpetusega kodulehel: www.human.ee
Õpetaja enda õpilaseks olemine on igikestev! Nii jätkan endiselt inspiratsiooni ja oskuste ammutamist. 
Sellest hetkest peale kui sain õnnistatud Kriya jooga kolmandasse pühendusse lõppesid minu otsingud joogaradadel. Jõudsin koju. Nüüd tuleb kodukant ehk sise ja välimaailm pühendatud tehnikatega selgeks teha.
Minu õpetuse põhituum on tänases Kriya hatha jooga põhine.

Jooga eesmärk iseendani jõudmine. Seda pakub vaid teadvele tulemine ja seal püsivalt olemine ning kõikide asjaolude kõrvaldamine, mis sinu püsivat teadvelolu takistab. 
Tehnikad mida kasutan


Asanad
(jooga asendid) - valmistavad su keha ette ja vabastavad teatud määral füüsilises kehas valitsevatest takistustest.
Meditatsioon- õpetab kohalolu, keskendatust, tähelepanu, eristamist, jälgimist, teadlikkuse oskuslikku kasutust, vaikusesse lahustumist.  Subjekti-objekti suhet. samastumist, osalist samastumist objektidega. 
Mantra (püha silp, heli) - lõdvestab mentaalsuse, füüsilise keha ja vitaalsuse aktiivseid liikumisi, lubades teadlikkust hoida helil, mis vajaliku aspekti läbi pühasilbi sinuni toob, avab ja ravib.
Pranayama (hingamine) - prana ehk elujõud hapnik on justkui pidev katkematu side eluga. Läbi teadliku hingamise, ehk oskuse õieti hingata nii, kuidas parasjagu vaja, et tasakaalustada erinevaid liikumisi nii füüsilises, vitaalses kui mentaalses kehas. Vaigistada, lõdvestada, aktiveerida,
varustada hapnikuga organeid, tervendada- see on hingamise praktika peamisi eesmärke.
Mudrad- spetsiaalsed käte asendid, mis mõjutavad prana (eluenergia) voogamist selle takistuste vabastamiseks ja teadlikuks suunamiseks tervendust vajavatesse keha osadesse või energiakeskustesse.Esmaspäeval Annapurna joogastuudios Müürivahe 31-1. 17.30.-19.00 alates 3.septembrist. 2018
Joogatunniks ei pea olema eelnevat kogemust. Õpime praktiseerides. Sobib ka algajatele. Võimalik online osalemine. (kirjuta oma soovist meilile terjemander@gmail.com)
Osalustasu. 1 kord 15.-
                      Kuu. 45.-
Arvele City Detox OÜ; EE031010220257782226. Selgitusse oma nimi ning Kriya jooga koolitus ja kuu.

Oled soojalt oodatud minuga joogarännakule.