Sõltuvused ja nendest vabanemine läbi Teadliku Muutuse Kunsti praktikate.Isiklik teekond vabanemiseni.

Miks ma suitsetama hakkasin ja kuida sellest vabanesin.


Jah meil kõigil on luukered kapis, mida varjata hästi oskame. Mingi tegevus, mis teame, et pole meie tervisele ega suhetele hea, kuid ikkagi teeme seda. Me ei saa midagi teha, see jõud on nii tugev, mis neid tegevusi tegema sunnib.

Olgu see söömine, laisklemine, joomine, suitsetamine, taga rääkimine, teiste süüdistamine, ohvri mängimine. Suhte sõltuvus.Mis iganes.

Kõik tegevused, mille üle sul kontrolli pole, mis pole sulle ega teistele head on sõltuvused.

Nad kõik on sinu juurde tulnud sest sa oled need endale sisse õppinud. Teinud seda alguses, mingi ebamugavustunde tundmise või olukorra kogemise vältimiseks.

Kuna mingist olukorrast sul väljapääsu pole ja see olukord ehk kestab kaua siis on sul vaja midagi, mis leevendaks, tuimestaks, teeks paremaks, tooks kasvõi mingitki hetkeks ära käimist sellest olukorrast.

Selleks et teada saada, kust sinul sinu sõtluvus tekkis tuleb minna aega, kus sa esimest korda mäletad seda tegevust end tegemas. Mis siis toimus… Mis olukorras sa olid sel hetkel. Mida sa tundsid.

Kas sina mäletad. Meenub sulle miskit... Võta aega hetk ja loe meenuta. Mis elu sa tol hetkel elasid ja mida sa tundsid.

Mul võttis aega, et saada jälile, mida ma tundsin sel hetkel sest see mida ma tundsin nagu polnud tunne, mäletan, kuidas tegin oma elu esimese suitsu ja sel hetkel, nagu ei osanud sinna midagi mõelda, et mida ma tundsin, et ikka nagu noored ja kamba vaim, et proovin ka siis. Kuid laiendasin seda eluperioodi ja hakkasin vaatama mis veel üldse sel perioodil minu elus toimunud oli enne ja kui ma kerisin tagasi ajas ja vaatasin sündmusi, mis minu elus sel ajal toimus. Olin 12 aastane, vanemad tülitsesid, mul polnud kontrolli selle üle, kodus oli paha ebamugav õhkkond, toimusid vägivalla aktid, tülitsemised, elu ei olnud enam ilus ja kodu hea õhkkonnaga koht. Polnud kellegagi rääkida, jagada oma muresid ega teadnudki õieti, et need on mured sest tol ajal ei olnud psühholooge, kõik mis juthus see juhtus ja elasid sellega. Toimusid esimesed armumised ja armumise üle minemised. Kuidas sellega toime tulla. Kuidas jätta maha 12 aastaselt poiss, kes endiselt tahab sinuga olla. Ja kuidas siis selles koolis veel edasi käija ja talle otsa vaadata. Kellega nendest asjadest rääkida. Varaküps teismeline ja tema mured. Olin üksi oma segaste läbi elamistega. Tagasi vaadates kogesin väljapääsmatusetunnet ja meeleheidet, et elu ongi selline... Oleks nii soovinud, et keegi oleks nõu ja toeks olnud. Kuid polnud. Tundsin, et olen väljapääsmatus olukorras, lootusetult. See oli minu elu esimene raske olukord ja läbielamine, millest suitsetamisega üle sain. Selline oli minu suitsetajaks saamise lugu.

Aastatega oli suits muutunud mulle parimaks sõbraks. Ma ei jõudnud vahest ära oodata, millal lõppevad sotsiaalsed koosviibimised ja töökoosolekud, et saaks koju minna suitsu tegema. Väljapääsmatuid olukordi, kus elu ongi selline jura tuli aina enam. Ja seda oli vaja minema suitsetada! Loomulikult salaja.

Küll oli perioode, mil jätsin suitsetamise, kuid siis hakkas jälle ühest esimesest suitsust kõik peale. Ja ikka tuli ju olukordi, kus ärevus väljapääsmatusolukorrast kasvas.

Tohutu võitlus ja pidev halb süütunne ja enesetunne selle sõltuvuse üle, mille üle mul võimu enam polnud. Polnud vahendeid ega oskusi, kuidas seda sõltvust jätta. 

Proovisin trikitada ennast, et ei osta ühtegi pakki endale. Siis aga hakkasin suitsetama igalpool, kus keegi suitsetas ja suitsu pakuti ! Ja kui ei pakutud küsisin ise! Seda meenutades ei ja ausalt ülesse tunnistades valdab mind siiani uskumatus, mida üks sõltuvus võib teha. Kuid sina, kes iganes sõltuvuses end ära tunned tead, kui nutikas on üks sõltlane, kel vaja uut doosi saada!

Irooniana oli siis see, et inimene, kes teisi aitab, ei oska ennast aidata eks:) Sõtluvustega käivad kaasas tohutud süütunded ja enda alavääristamine ja inimene tunneb ennast selle pärast tohutult kehvasti. Eks iga sõltlane tunneb ennast määrdunult ja räpaselt kui on kuritöö jälle korda saatnud. Need on siis lisa emotsioonid veel, mis sõltuvuskäitumist saadavad. 

Elu tundus, nagu pidev võitlus hea ja kurja vahel ja pidevad lootmises, et hea peale jääks. Õpetasin joogat ja tegin palju toitumisteraapia kursusi, sõin tervislikult ja elasin tervislikku eluviisi, kuid see üks tõrvatilk potis tõmbas kõik mu üleüldise puhta olemise alla. Ja selle sõtluvusega elamine oli nii piinarikas. Pääseteed välja polnud. Ükskõik, mida tegin. Suitsetamine hiilis ikka sisse ühel või teisel viisil.

Hakkasin juba käega lööma ja loobuma, et minu elus, see mis on  minu hingesoov, elada puhast elu- puhtad mõtted, puhtad teod ei olegi saavutatav

Need mõtted ja tundmused valdasid mind enne abi saabumist.
Siis tuli minu ellu Teadliku Muutuse Kunst. Aigi Vahing, kallis sõber, kes oli oma toitumissõltuvusest vabaks saanud. Korraldas kursusi, sõltuvustest vabanemiseks. Rakendasin juba varem muude eluliste teemade juures Teadliku Muutuse Kunsti ja suitsetamine oli ka juba kontrolli all ja olin sellega võitlemisest juba loobunud. Kursusele läksin, kuna olin Aigile lubanud, et kui ta hakkab kursusi tegema siis tulen ta kursust vaatama ja mul olid plaanid Teadliku Muutuse Kunsti kursust naistele tegema hakata niikuinii ja hea oli vaadata, mida ja kuidas teised kursust õpetavad.

Mul ei olnud üldse plaanis kursusel mingi oma sõltuvusega tegeleda, vaid pigem õppida ja vaadata, kuidas ta õpetab.

Mäletan, esimest kursuse hommikut, kui Aigi palus mõelda oma sõltuvuse peale, sest just läbi oma sõltuvuse on hea kursusel tehnikaid rakendada ja end sellest vabastada.

Selleks hetkeks ma enam ei teadvustanudki, et mul see suitsu sõltuvus endiselt on. Olin nii leppinud juba sellega kui oma elu osa. Olin juba oma sisimas loobunud.

Kuna ees oli 2 ja pool päeva intensiivset praktikaid ja õpet oli mul vaja mingit enda elavat sõltuvust. Otsustasin proovi teha suitsetamisest loobumisega. Kuna olin miljon korda miljon korda juba loobunud suitsetamisest siis tundus see ka endale nats juba koomiline aga siiski. Nii palju jonni mul on, et kui eesmärk pole täitunud tuleb jätkata proovimist:) Ja kui Aigi on ees nii tubli ja sai oma veelgi hullema asjaga ühele poole ja näeb ilus, rõõmus ja terve välja, miks mitte! Proovime.

Usina õpilasena tegin kõik harjutused kaasa.

Teadliku Muutuse Kunst õpetab Sulle süsteemselt nägema, põhjusi ning tagajärgi ja kuidas ka põhjustajast vabaneda.

Hakkasin praktiseerima. Järjepidevalt.

Loobumine ei toimunud koheselt. Seda tuleb endale teadvustada. Kiiret imepilli pole olemas. Aga usk ja teadmine , et ühel hetkel saad vabaks kõikidest alateadlikest triggeritest, mis seda tegevust kontrollivad ja põhjustavad on vajalik.

Minuga oli nii. Võtsin oma eesmärgiks iga kord kui suitsetasin rakendada Teadliku Muutuse Kunsti 1-2 kursuse tehnikaid. Alguses tundus, et tulemusteta, kuid jätkasin. Ma ei sundinud ennast loobuma, vaid sel hetkel kui hakkasin sellest mõtlema , viisin teadlikkuse sellele, mida ma tunnen ja vabastasin emotsiooni. Vahest oli vaja rakendada ka Teadliku Muutuse Kunsti kolmanda kursuse kontseptsioonide ehk uskumuste vabastamise tehnikaid. Emotsioonid, mis meid panevad suitsetama on kihtidena. Ja tuleb olla järjepidev, et need kihid saada teadvustada ja vabastada.

Kohati läks suitsetamine hullemaks ja siis oli tunne, et see ei tööta. Pusin ja pusin ja see ei tööta. Mis needus see küll on. Sellised tagasilangused ja käega löömise soovid on ka normaalsed. Tagasilangused on protsessi osad. Seda ei tohi unustada. Tuleb lihtsalt jätkata. Edasi teha. Vabastada kõik, mis ülesse kerkib. Rakendada tehnikaid ja otsida abi, kes oskab aidata. Mind aitasid teadliku Muutuse järelõppe webinarid ja kogunemised. Kus sain teiste sõltujate läbimurdeid ja küsimusi kuulata ja küsimusi esitada. Tugi on oluline alguses.

Samas kui muudkui vabastasin ja puhtamaks muutusin emotsioonidest ja uskumustest hakkasid muutuma ka minu elustiil ja üldse tegevused ja inimesed. Kõik hakkas muutuma. Suits ei ole mul isegi meeles ja rahulik ja hea on olla.

Samamoodi Teadliku Muutuse tehnikatega sain vabanetud Kohvi joomisest. Jälle kirglik tegevus, ilma milleta ükski päev ei möödunud.

Veel loobusin, negatiivsetest mõtetest, piiravatest uskumustest. Jätkan vabanemist kõigest, mis minu hea, imelise eluteekonnal ees on.

Palju häid muutusi on juhtunud peale Teadliku Muutuse Kunsti tehnikate praktiseerimist.

Õieti tehtud tehnikad aitavad. Olen elav näide, kuidas saab sõltuvustest loobuda.

Sõltuvused hoiavad elu paigal. Kui sa soovid oma elu muuta siis on võimalik seda Teadliku Muutuse Kunsti praktikatega saavutada.

Tänaseks on tore üllatus, et niipalju minu poole pöörduvaid kliente on juba Teadliku Muutuse Kunsti esimesed kursused läbinud ning nende endi soovil saab tehnikaid teraapias rakendada ning veelgi tõhusamalt elus toimima panna.