Täna ma räägin asendite sooritamise eesmärgist.

Ja kust üldse asendid alguse said?

Kõik sai alguse Rishidest, Indias, keda Adi Yogi(loe kõige esimene teadaolev joogi)15000 aastat tagasi jooga saladustesse pühendas. Andis edasi neile 108 praktikat eneserealisatsiooniks. Nii räägib legend.

108 joogapraktikat ei olnud need võimlemise asendid, mida meie teame enamasti Läänes jooga all.

Enamasti istuti meditatiivses seisundis, rätsepalaadses istes, Küll natuke teistmoodi, kuid seda saad sa õppida selleks volitatud õpetaja juures. 108 tehnikat olid loodud täielikuks virgumise ehk eneserealisatsiooni jaoks ja jumalike ning üli inimlike oskuste omandamiseks. Nende tehnikate käigus hakkas puhastumine toimuma.

Kui psühhofüüsilises kehas mõni blokeering vabanema hakkas, võttis keha iseeneslikult asendi, et see blokeering tõhusamalt kehast lahkuks.

Tava inimesed, kes seda pealt nägid ja ka Virguda soovisid hakkasid järgi tegema neid asendeid, et ka maistest takistustest vabaneda.

Patanjali jooga Sutras ehk jooga ainukeses autentses õpetuses mainitakse jooga asendeid ühes lauses. Või õigemini mainitakse ühte jooga asendit ehk meditatsiooni asendit, Padmasana.

Sthira Sukhm asanam.Sinu meditatsiooni asend peaks olema püsiv ja mugav. (Patanjali joogasuutrate värsi tõlge)

Õige jooga hakkab alles sellest kohast, kus jooga harrastaja saab segamatult keskendatult, ilma füüsilise keha ebamugavuseta, emotsioonide, mõtte vabana istuda palve asendis niikaua kui vaja, et kõrgemaid praktikaid(lihtsamalt ehk alguses mediteerimist) sooritada.
 
Kriya Hatha Jooga praktikad on loodud, et saaksid end ettevalmistada ja vabaks füüsilise, emotsioonide ja mõtete takistustest. Omandaksid jälgija staatuse, õpiksid valdama teadlikkust, keskendumist ja fookuse hoidmist ja kasutama oma tahet ning kavatsust füüsilise keha, emotsioonide, ja mõistuse juhtimisel ja lõdvestusel. Järk järgult saades teadlikuks oma sisemistest protsessidest ja kuidas neid juhtida.
Neid oskusi õpetab Sulle Kriya Hatha Jooga järjepidev praktika kogemusega juhendajaga.

Kriya Hatha joogatunni osalemisesoovist anna märku täites allolev vorm koos oma emailiga ja võtan sinuga ühendust.


Email again:
Email again: