MIKS EI SAA PALJUD IDEED ELLU TULLA. MIKS IDEED EI TEOSTU. MIDA MA TAIPASIN OMA TEGUTSEMISE JA MAAILMA KOHTA MINU SOOVIDE TÄITMISEL. 

Inspireerituna oma kodu istanduse arengust kirjutan täna loo, mida ka oma ellu ja meie kõigi ellu kui õpetliku taipamisena üle kanda sobilik.

Iidsed tarkused on juba ammusest ajast jälginud loodust, tema rütme ja seaduspärasid, mis ka inimesele kehtivad. Samaväärselt loodusele allume meie teatud rütmidele. Sünnile, elule, surmale. Kevadele, suvele, sügisele, talvele. Hommikule, õhtule. Tõusule, mõõnale. Päikesele, kuule.

Täna ma mõtlen sünnile, algustele, millegi uue alustamisele, ideele ja idee teostumisele. Ja selles tegutsemisevahemikus aset leidvatele seaduspäradele, kuidas need looduses loomulikult tegelikult toimivad ning sellele, mida meie arvame, kuidas see alustamine, algatamine, kasvatamine.kulgema peaks. Kuidas siis tegelikult looduses loomulikult seemnest, võrseni protsess kulgeb? Kas see on alati kooskõlas meie arvamiste, ideede, emotsioonidega. Kas ebaõnnestumine võib olla sellega seotud, et me ei tea looduse seaduspärasid, mis ka inimkonnale lasuvad. Jagan siin isiklikku kogemust seostest ühe seemne kasvamisest taimeks ja elus idee kasvamisest viljaks. Jagan mida taipasin ja mida õppisin.

Lugu ise oli järgmine! Otsustasin istutada söödud puuvilja seemnetest taimed, et hoida loomulikku ringlust ja panustada ise meie maakera roheluse säilimisse selle vähese teoga. Ja teha, midagi toredat oma pojaga, kes kangesti oma lemmik mango seemnest puud tahtis kasvatada! Hea viis ka lapsele näidata, kuidas käib jätkusuutlik eluviis ja hool taime kasvatamisest. Sel hetkel ei mõelnud ma midagi protsessist, mida tähendab elavast seemnest istutamine.

Lugesin küll, et Avokaado võtab aega mitu kuud, kuid ei pööranud sellele tähelepanu.

Mõeldud tehtud. Panime mulda granaatõunad ja mangod ning avokaadod, ja papaia.

Mõned suuremad seemned läksid vette ja teised mulda.

Esimene kuu läks mööda, igal hommikul olid nagu jõulud, tõusin ülesse elevuses ja ootuses, et nüüd on näha miskit!!! Oh ei miskit! Teine kuu läks mööda, samad hommikud! Avokaado suur seeme hakkas pragunema! Hea märk areng! Granaatõun, papaia mullas-ei miskit. No kastame edasi, mis seal ikka!Tõstsin kogu potipõllunduse kööki soojamessa kohta, ehk seal parem ja läheb kiiremini! Nii tahaks ju näha vilju juba! Kolmas kuu mullas seemned , ei näha miskit. Avokaado suhtes olen uhke ja rõõmus! Võrsed juba näha ja oleme teel! Täna 2 ja pool kuud peale eksperimenti vaatasin oma potipõllundust ja eriti granaatõuna ning papaiat. Endamisi pidasin aru, Et kui ikka 2, 5 kuud on siin armastatud ja poputatud ning vilju näha pole siis ega siit miskit tule. Et panen uued seemned proovin uuesti.

Viskasin mulla prügikasti ja oh imet! Kujutad ette! Selle mulla sees seal prügikastis märkasin mingit pikemat juppi! See oli võrse! Mis oli kogu aeg rahulikult kasvanud ja täiesti rahul, rõõsa ja terve oma kasvamise protsessis! Lihtsalt mina ei näinud seda! Muudkui kastsin ja hoolitsesin ja lõin käega. See ei tähendanud, et tema käega oleks löönud. Temal oli oma kasvamise rütm. Ja minul oma kannatamatuse rütm!

Elus aga kas teate. On samamoodi. Me tahame asju unistame asjadest, need aga vaikselt kasvavad meie poole. Meie aga tahame neid asju siis kui tahame ja ei vii end kooskõlla looduse seaduste ja rütmidega ja ei usalda, et iga asi tuleb omal ajal.

Jätka ja usu! Nagu see seeme, mis sai mulda pandud kasvas omasoodu ja kavatses tulla mullast välja omal ajal. Aga ta kasvas ja oli teel! Usu tegutse nagu vaja, ära anna alla!


Mida õppisin. Kuidas nägi välja seemnest ideeni tegutsemise protsess. 

Iga algus on idee.

Mida tuleb läbi mõelda, õppida, kuidas see käib, uurida ja arutada.

Tuleb varuda, mida selleks kõigeks vaja läheb. Kasutada loovust. Mõningaid asju saad kasutada nende vajaminevate asjade otstarbeks, mis sul juba olemas ehk.

Loo sobivad tingimused. Sobiv kliima. Siia alla ka meelestatus.

Ajastus. Kas see on sobiv hetk ja aeg, et saan seda plaani ette võtta. Või mul on targem seda teha mingil teisel ajaperioodil oma elus.

Mis on minu eesmärk. Pikem perspektiiv. Mis mu pikem plaan sellega on. Kuidas see minu eluga kokku sobib. Kas ma näen ennast aasta, kahe 5 aasta või elu lõpuni.pärast sellest teadmisest kasu lõikama, seda endiselt arendamas.

Kui sul pole ühte ega teist asja siis oota ja pea plaani edasi. Uuri, kuidas neid asju saada.

Kui on asjad olemas hakka peale.

Tee täpselt nii nagu tead, et vaja teha, et tuleks tulemus. Isegi kui tulemust ei näe. Isegi kui ootad tulemust varem, isegi kui tahad käega lüüa. Isegi kui enam ei looda ega oota. Isegi kui esimene kord ja ka teine untsu läheb või ka kolmas. Õpi neist ja tee uuesti. Tee ikkagi kuni saad tulemuse.

KUI OLED PANNUD SEEMNE MULDA. KASTA TEDA. HOOLITSEDA TA EEST. ISEGI KUI SA EI NÄE EGA SAA SILMAGA  MÕÕTA, SEEMNE IDANEMIST, TEA; ET TA VÕRSUB. SINU ASI ON TEMA EEST HOOLITSEDA SEDA TEADES JA USALDADES! USU, ET VILJAD TULEVAD OMAL AJAL! NAD EI JÄÄ TULEMATA!